Skip to main content

História HANÁK

1926

Josef Hanák

Josef Hanák zakladá živnosť na výrobu zákazkového nábytku. Od začiatku neustupuje z kvality spracovania, a preto sa dostáva do povedomia veľkých osobností svojej doby. Vyrába nábytok napríklad do vily Tomáša Baťu v Zlíne, čím vytvára základy budúcej tradície rodinnej firmy.

1990

Obnovenie tradície značky HANÁK – založenie firmy SH Kroměříž

Syn Josefa Hanáka, Ing. Stanislav Hanák s manželkou Mariou a ich deťmi zakladajú firmu SH Kroměříž. V dielni s veľkosťou 500 m2 sa spočiatku vyrábajú najmä predsieňové steny, stoly a komody z masívnej borovice.

1991

Nakupujeme prvé CNC stroje a navyšujeme výrobu o prvých 100 %

V tomto roku pristavujeme novú halu, do ktorej nakupujeme technológie na lakovanie s vysokým leskom, prvý CNC frézovací a vŕtací stroj a prvú CNC veľkokapacitnú nárezovú pílu. Vyvíjame a vyrábame prvý model kuchyne FLORIDA a kúpeľňový program LUNA s povrchovou finálnou úpravou lak vysoký lesk.

1994—1995

Sťahovanie firmy SH Kroměříž do Popůvok

Jedným z hlavných medzníkov histórie našej firmy je jej premiestnenie do Popůvok pri Kojetíne do priestorov s rozlohou 10 000 m2 s ďalšou možnosťou rozširovania výroby vďaka výbornej lokalite. Zavádzame technológiu softforming a na trh uvádzame model MELODIE a REMO. Z lakovaných kuchýň predstavujeme nové modely, ako je FONTÁNA, kúpeľne MARIETA a HENRIETA.

1994—1995

Vo väčšom rozsahu spúšťame vysoko náročnú technológiu lakovaním PUR vysoký lesk s priamym nástrekom.

Na veľtrhu MOBITEX v Brne ako prví v Českej republike predstavujeme technológiu lakovania s vysokým leskom a uvádzame na trh dnes už ikonický model kuchyne s guľatými plnými a ručne vykladanými vitrážovými dvierkami, kuchyňu VERONA. Ako ďalší z obľúbených modelov prezentujeme model VIENA, MODENA.

1995

Ďalší úspech na veľtrhu MOBIS

Na veľtrhu MOBIS sme predstavili celý rad nových modelov kuchýň, napríklad modely PALOMA (na fotografii), SIMONA, LAGUNA, LAURA a LINDA, ktoré zožali u zákazníkov aj odbornej verejnosti veľký úspech a ohlas.

1995—1996

Tvarové obaľovanie profilov

Ako prví u nás zavádzame technológiu tvarového obaľovania profilov. Okrem iného rozširujeme ponuku o nové modely BAVORIA (na fotografii) KLASIC, COMFORT, SONÁTA, SILVIA a CAPRI.

1996—1998

Nová generácia kuchýň

Prezentujeme modely s unikátnymi novými konštrukciami a so zdokonaleným dizajnom kuchýň a obývacích izieb, napríklad úspešný rad DYNAMIC (na fotografii), modely kuchýň PATRICIE, AFRODITA alebo dodnes obľúbený model PROGRES.

1999—2000

Staviame novú halu

Navyšujeme výrobnú plochu o ďalších 8 000 m2. Zároveň rozširujeme ponuku kuchýň o modely KLÁRA, MARINA, SONIA, SANDRA a ikonický ozdobný model STELA.

2000

HANÁK NÁBYTEK, a.s.

Významným medzníkom sa pre rodinu stáva rok 2000, keď sa firma mení na akciovú spoločnosť, rozširuje predajnú sieť v Českej republike a postupne expanduje na ďalšie zahraničné trhy.

2000

Ikonická kuchyňa GALAXIE

Na prelome tisícročí prichádzame aj s dnes už ikonickou kuchyňou GALAXIE (na fotografii). Týmto nevídaným tvarom modernej lakovanej kuchyne doslova šokujeme nielen odbornú verejnosť, ale predovšetkým zákazníkom, ktorí ho obdivujú na veľtrhu MOBITEX. Z ďalších sa patrí pripomenúť kúpeľňový nábytok radu CARMEN, NOBLESE a FANTAZIE. A z kuchýň HARMONIE, ROMANCE a AD.

2002

Spúšťame priebežný lakovací automat s veľkokapacitnou sušiarňou

Výrobné haly sme rozšírili o ďalších 6 000 m2. Zdokonaľujeme technológiu lakovania a kupujeme priebežný lakovací automat na docielenie dokonalých povrchov dyhovaného a masívneho nábytku.

2003

Ďalšie rozšírenie výrobného závodu

Náš výrobný závod sa rozrastá o ďalšiu halu, v ktorej spúšťame plne automatizovanú robotickú a montážnu linku. Už v tomto období sme jedným z popredných európskych výrobcov s najmodernejšie vybavenou parametricky riadenou výrobou nábytku.

2004

Otvárame vlastné Design centrum

V Popůvkach slávnostne otvárame Design centrum s doteraz najväčšou výstavnou plochou a profesionálnym školiacim zázemím s rozlohou 2 000 m². Začíname s výrobou ďalšieho nábytku do obývacích izieb, spální a šatníkov. Predstavujeme modely ELEGANT, COMPACT a GALIA.

2005—2006

Navyšujeme výrobné priestory na 35 000 m2

Stávame sa v tom období najväčším a najmodernejším závodom na výrobu nábytku v Českej republike a ďalej expandujeme do zahraničia. Predstavujeme modelový rad PREMIUM.

2007

Moderná dvojhlavá robotická lakovacia linka

V tomto roku zásadne investujeme a kupujeme lakovací dvojhlavý robot (prvý v ČR) s plne automatickou veľkokapacitnou sušiarňou. Pretože myslíme na životné prostredie, kupujeme zároveň veľkokapacitný reaktor na spaľovanie škodlivín VOC. Predstavujeme modely IMPERIAL a OMEGA.

2008

Plne automatická linka BÜRKLE s UV vytvrdením lakov

Pro zvýšení kvality lakování jsme investovali do nákupu dvou nových lakovacích linek. Jedné k lakování ploch a druhé k lakování hran. To nám umožnilo vylepšit základové laky v 5 vrstvách do zcela nadstandardní kvality. Představujeme modelovou řadu MONA, LORETA, MILÁNO, ORNELA, NELA, VEGA a dodnes velmi oblíbený model HALINA.

2009

QUATRO 150

Zavádzame sériovú výrobu nábytku s výškovým a šírkovým rastrom 150 mm, ktorý ponúka nekonečnú variabilitu na vybavenie interiéru a prináša svojim používateľom pri práci maximálne pohodlie. Medzi ikony sa zaraďuje model radu COMFORT.

2009

Najväčší showroom HANÁK FORUM PRAHA

Otvárame najväčší obchodný dom HANÁK FORUM v Prahe-Čestliciach s predajnou plochou 6 000 m2. Zákazníkom tak ponúkame najrozsiahlejšiu výstavku luxusného nábytku na celých 3 poschodiach domu.

2012

Životné jubileum Ing. Stanislava Hanáka st.

Stanislav Hanák starší oslavuje významné životné jubileum. Aj ako 70-ročný sa naďalej aktívne a v plnej sile venuje svojej práci.

2014

Spúšťame výrobu unikátnych interiérových dverí HANÁK

Výrobný sortiment rozširujeme o luxusné interiérové dvere. Stávame sa jediným výrobcom u nás s takou širokou a ojedinelou ponukou nábytku vrátane interiérových dverí vlastnej výroby. Do výrobného portfólia zaraďujeme nové modely NICE, PORTO, MADAME, FORM, ROYAL, AVIGNON, PRIME, COUNTRY a STYLE.

2014

Predstavujeme novú kolekciu šatníkových skríň

V tomto roku uvádzame zatiaľ najširšiu a najatraktívnejšiu kolekciu šatníkových skríň, ktorou predbehneme nielen originálnym dizajnom, ale predovšetkým skvelou, nadštandardnou kvalitou väčšinovú ponuku českého trhu.

2015

Revolučná technológia olepovania – SLIM-LINE

Ako prví u nás kupujeme revolučnú technológiu SLIM-LINE. Olepovanie lepidlami PUR-TERMOSET touto technológiou vo všetkých parametroch predbehne doteraz používané olepovanie PUR-TERMOSET a, pochopiteľne, aj najbežnejšie používanú technológiu olepovania pomocou lepidla EVA.

2016

Nová technológia – NANO laky

Ako prví u nás sme zaviedli sériovú výrobu dyhovaného a masívneho nábytku vrátane interiérových dverí, dokončeného technológiou akrylovo-polyuretánového NANO LAKU s 5 % leskom – hlboký mat.

2017

Ďalšie rozšírenie ponuky výrobkov

Sme úspešní v tom, čo robíme. Chceme však byť vždy o krok vpredu, preto tento rok predstavujeme novú kolekciu kúpeľní, spální, stolov a ako úplnú novinku aj exkluzívne kolekcie sedacích súprav HANÁK a stoličiek HANÁK.

2017

Zavádzame kompletný HANÁK INTERIOR CONCEPT

HANÁK INTERIOR CONCEPT predstavuje najširšiu ponuku nábytku a interiérových dverí na našom trhu, čím sa stáva absolútne bezkonkurenčným. Všetko na mieru a dokonale zladené z hľadiska dizajnu a kvality. Jeden domov. Jedna značka.

2017

Do firmy nastupuje 4. generácia

V tomto roku naplno nastupuje do spoločnosti už 4. generácia – Ing. Veronika Hanáková, čím nadväzuje na rodinnú históriu a tradíciu. Postupne získava skúsenosti a zručnosti potrebné na vedenie spoločnosti a prechádza jednotlivými oddeleniami.

2018

Úspech na medzinárodnom stavebnom veľtrhu FOR ARCH

Navrhli sme našu doteraz najväčšiu expozíciu s prezentáciou piatich svetových značiek: HANÁK, KPP, Elements, Miele a Brokis. Expozíciu ocenila odborná porota veľtrhu a už tretíkrát za sebou sme získali titul najpôsobivejšia expozícia. Pri tejto príležitosti sme predstavili aj nové metalické laky.

2019

NOVÁ LAKOVŇA s unikátnou klimatizovanou plne automatickou linkou s UV vytvrdením lakov

Linku sme spustili do plnej prevádzky v auguste 2019. Táto linka vyrobená na mieru dokáže vo vysokej kvalite produkovať výrobky najvyššej kvality pomocou špeciálnych lakov s nanočasticami vytvrdenými UV žiarením.

2020

30 ROKOV PRÉMIOVEJ KVALITY

Spoločnosť oslavuje 30 rokov od opätovného obnovenia rodinnej tradície. Skúsenosti sa odovzdávajú dnes už 4. Generácii Hanákovcov. Hlavná myšlienka však zostáva stále rovnaká: „Sme presvedčení o tom, že kvalita je budúcnosťou našej firmy.“

Ing. Stanislav Hanák

2021

Nová kolekcia spální

Precízne spracovanie, kvalitné materiály a dokonalý dizajn. To všetko spája novú kolekciu spální HANÁK, ktorá ponúka širokú škálu možností variantov, farieb a kombinácií. Všetko je podrobené najprísnejším normám so zameraním na zdravotnú neškodnosť a komfort kvalitného spánku.

2022

Nová kolekcia jedálenských a konferenčných stolov

Jedálenské a konferenčné stoly HANÁK sú dokonalé solitéry, ktoré majú svoje miesto v každom interiéri. Ich identický dizajn a materiálové prevedenie vám dáva možnosť doladiť každý dom k dokonalosti. Materiály na výrobu stolov podliehajú najprísnejším normám, rovnako ako všetok náš nábytok.

2022-2023

Najväčšie investície do automatizácie a robotizácie lakovní a najmodernejších technológií na výrobu interiérových dverí

Rozšírenie výrobného závodu o 4 000 m2. Najväčšie investície do automatizácie a robotizácie lakovní a najmodernejších technológií na výrobu interiérových dverí Opäť tak zvyšujeme naše už aj tak veľké kapacity.

2023

33 rokov od obnovenia rodinnej tradície a spoločné fotografovanie zamestnancov

Pri príležitosti 33. výročia sa v novej lakovni č. III uskutočnilo spoločné fotografovanie všetkých zamestnancov. Niektorí z nich sú so spoločnosťou spojení od úplného začiatku a teraz v nej pracujú aj ich deti a partneri. 

 

2024

Predstavenie novej rady HANÁK ERGONOMY 25

Zavedenie inovatívneho dizajnového riešenia HANÁK ERGONOMY 25, ktoré je súčasťou všetkých modelov kuchýň HANÁK a všetkého nábytku HANÁK, prináša nielen viac úložného priestoru, ale aj zásadnú zmenu vnímania komfortu a ergonómie. Nové riešenie prináša aj mnoho ďalších výhod pre vašu maximálnu spokojnosť a pohodlie.